Naslovna stranicaZrenjaninZR SportProleter bez konkurencije na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

Proleter bez konkurencije na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

European Top 44 Airplay chart

Proleter, plivački klub iz Zrenjanina, demonstrirao je svoju dominaciju na nedavno održanom Otvorenom prvenstvu Vojvodine u plivanju na 50 metara, koje je održano na bazenu Spens u Novom Sadu. Svojim izvanrednim rezultatima, klub je osvojio ekipno prvo mesto u juniorskoj kategoriji.

Sa čak 34 plivača koji su učestvovali na takmičenju, zrenjaninski klub je pokazao ne samo kvantitet, već i kvalitet. Proleterovi plivači su osvojili ukupno 69 medalja, na takmičenju u kom je učestvovalo 230 plivača. Osvojili su čak 35 zlatnih medalja, 17 srebrnih i 17 bronzanih.

Proleter sada usmerava svoju pažnju na predstojeće Prvenstvo Srbije koje će se održati za mesec dana. Sa ovakvim impresivnim rezultatima iza sebe, sigurno je da će Proleter biti ozbiljan konkurent i na nacionalnom nivou.