Razno

Proleter bez konkurencije na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

Proleter, plivački klub iz Zrenjanina, demonstrirao je svoju dominaciju na nedavno održanom Otvorenom prvenstvu Vojvodine u plivanju na 50 metara, koje je održano na bazenu Spens u Novom Sadu. Svojim izvanrednim rezultatima, klub je osvojio ekipno prvo mesto u juniorskoj kategoriji.

Sa čak 34 plivača koji su učestvovali na takmičenju, zrenjaninski klub je pokazao ne samo kvantitet, već i kvalitet. Proleterovi plivači su osvojili ukupno 69 medalja, na takmičenju u kom je učestvovalo 230 plivača. Osvojili su čak 35 zlatnih medalja, 17 srebrnih i 17 bronzanih.

Proleter sada usmerava svoju pažnju na predstojeće Prvenstvo Srbije koje će se održati za mesec dana. Sa ovakvim impresivnim rezultatima iza sebe, sigurno je da će Proleter biti ozbiljan konkurent i na nacionalnom nivou.