Naslovna stranicaSportUEFA Liga šampiona: Remi Bajerna i Reala, Borusija savladala Parižane

UEFA Liga šampiona: Remi Bajerna i Reala, Borusija savladala Parižane

European Top 44 Airplay chart

Anćelotijeva ekipa se uspešno odbranila od Bajerna, sledi gostovanje u Madridu

UEFA Liga šampiona nastavljena je utakmicom dostojnom takmičenja ovakvog ranga. U okršaju Real Madrid – Bajern Minhen, imajući u vidu atmosferu na Santiago Bernabeu, madridska ekipa je rezultatom 2:2 osigurala sebi veće šanse za prolazak u finale. Ako Real uspe da porazi Bajern kod kuće, osigurao bi sebi šesto finale Lige Šampiona u proteklih 10 godina.

Nemački džin je na početku utakmice dominirao svojim agresivnim stilom igre, i nije dopustio protivniku nijednu šansu za gol u prvih 20 minuta igre. Međutim, Anćelotijevom timu je bila dovoljna samo jedna šansa, što je potvrdio Vinisijus koji je u 24. minutu iskusno nasamario Kim-Min-Džeja i zatresao mrežu Manuela Nojera za 0:1 iz prvog šuta na gol. Igra Bajerna je izgubila intenzitet nakon gola, što je dovelo do dominacije Reala do kraja prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je započelo ponovnim pritiskom Bajerna, što je dovelo do izvanrednog gola Sanea za  1:1 u 53. minutu. Ovaj gol je igračima dao motivaciju za potpuni preokret, koji je ostvaren nakon što je Džamal Musijala oboren u kaznenom prostoru, a što je Hari Kejn iskoristio dajući gol iz penala za 2:1. Englez je ove sezone u Ligi Šampiona postigao izvanrednih 8 golova, i asistirao 3 puta. Igrači Bajerna nisu bili zadovoljni sa samo dva postignuta gola, i do kraja utakmice su nastavili da napadaju. Real je, međutim, uspeo da dođe do gola u 83. minutu, za koji je krivac ponovo bio Kim-Min-Džej, srušivšiRodriga, za penal koji će Vinisijus iskoristiti i izjednačiti rezultat na 2:2.

Utakmica se završila rezultatom 2:2, što znači da se sve rešava u revanšu u Madridu 8.maja.

UEFA Liga šampiona: Borusija iz Dortmunda ide u Pariz sa golom prednosti, bajka je i dalje ostvariva

UEFA Liga šampiona

Dortmund je u spektaklu na Vestfalenu uspeo da savlada PSŽ, rezultatom 1:0. Za ovu pobedu nisu zaslužni samo igrači koji su odigrali utakmicu života, već i verni navijači koji ih uvek podržavaju. Trener Dortmunda, Edin Terzić, uspeo je da nadmudri protivnika svojom taktikom brzog tranzita lopte i nedodirljive odbrane.

Od početka utakmice, Dortmund je konstantno napadao preko svojih brzih krilnih igrača, Džejdona Sanča i Karima Adejemija, koji su odigrali fenomenalno kako u napadu, tako i u odbrani. Luis Enrike se takođe oslanjao na krilne igrače, ali oni neće uspeti da probiju odbranu Borusije. Nakon 34 minuta igre,  Niklas Filkrug je postigao gol za 1:0, nakon lob pasa Šloterbeka. Do kraja prvog poluvremena, Dortmund je dominirao i zamalo postigao još jedan gol, ali to nije dopustio Donaruma.

Drugo poluvreme je počelo pritiskom PSŽ-a, koji je imao više šansi da izjednači rezultat. Ipak, sve što će uspeti da ostvare, biće dva udarca u stativu. Terzićev tim se brzo vratio i nastavio da preti kroz kontra napade koji su u nekoliko navrata doveli do izuzetnih šansi. Za pohvalu je bio i iskusni Humels, koji je uspeo da sačuva Mbapea. Rezultat se do kraja utakmice nije menjao, uprkos pokušajima na obe strane, da se protivnička mreža zatrese.

Sve su veće šanse da Marko Rojs, nakon niza povreda i izgubljenih titula, u svojoj poslednjoj godini kao igrač Borusije osvoji Ligu Šampiona. Ovo bi bila jedna od najlepših priča u istoriji fudbala, znajući kakve je sve ponude u prošlosti dobijao, a ipak odlučio da ostane u Dortmundu u njegovim najkritičnijim periodima.