Naslovna stranicaVesti ZrenjaninSport173. Večiti derbi: Zvezda odnela vrlo kontroverznu pobedu

173. Večiti derbi: Zvezda odnela vrlo kontroverznu pobedu

European Top 44 Airplay chart

Večiti derbi završio tako što je tim predvođen Vladanom Milojevićem savladao Partizan u utakmici koja je trajala čak 111 minuta.

Od samog početka utakmice znalo se da će se odigrati odlična utakmica na stadionu Rajko Mitić, nakon što je u prvom minutu Omri Glazer, golman Crvene zvezde, sjajnom intervencijom zaustavio šut Sameda Baždara u prvom minutu utakmice. Partizan je napadao od samog početka, i njihov trud se isplatio u 11. minutu kada je Samed Baždar dao gol glavom nakon sjajnog centaršuta Aranđela Stojkovića.

Radovanje crno-belih nije dugo trajalo, jer je već u 15. minutu Mirko Ivanić iznudio penal nakon katastrofalne greške Bojana Kovačevića, a penal je u gol pretvorio Gelor Kanga. Do kraja prvog poluvremena je Crvena zvezda preuzela kontrolu nad terenom, ali nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme je započelo mirno, sve do ozbiljnog napada Partizana u kojem je Ksander Severina postigao fenomenalan gol u 56. minutu za vođstvo svog tima i slavlje navijača na južnoj tribini.

Posle trećeg gola na utakmici, crveno-beli su počeli da pritiskaju, i ozbiljan zaplet u utakmici dogodio se nakon nepriznatog gola koji je dao Aleksandar Katai, jer je pre njegovog gola u milimetarskom ofsajdu bio Šerif Endijae.

Prava kulminacija u ovoj utakmici događa se u 90. minutu, nakon što se Endijae iskupio za prethodni ofsajd, i postigao vrlo kontroverzan gol pre kojeg je imao vidljiv fizički kontakt sa kapitenom Partizana Svetozarom Markovićem. Gol je, bez gledanja VAR-a, priznao arbitar meča Pavle Ilić.

Utakmica je produžena za čak 15 minuta zbog mnogo prekida koje su uzrokovale bakljade, a još dve interesantne odluke sudije desile su se u 96. minutu kada se nije ništa sviralo nakon dula In-Beom Hvanga i Gajasa Zahida, i odmah u sledećoj kontri, kada je Nikola Antić uklizao Osmanu Bukariju na ivici kaznenog prostora. Dosuđen je penal, i Aleksandar Katai je šutnuo loptu u donji desni ugao i pogodio za konačni rezultat utakmice 3:2 u korist svog tima. Crvena zvezda se ovom pobedom udaljila za čak 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, i na kraju sezone joj se smeši nova titula.