Naslovna stranicaVesti ZrenjaninSportEvroliga: Baskonija obezbedila poslednje mesto u plej-ofu

Evroliga: Baskonija obezbedila poslednje mesto u plej-ofu

European Top 44 Airplay chart

Iako su pretrpeli težak poraz od Makabija u prvoj utakmici plej-ina Evrolige, košarkaši Baskonije su bez Čime Monekea pred svojim navijačima pobedili Virtus rezultatom 89:77.

Početkom prve četvrtine utakmicu su „sami“ igrali Tadas Sedekerskis za domaće i Marko Belineli za gostujući tim iz Italije. Kroz celo prvo poluvreme utakmica je bila izjednačena, sa rezultatom 41:41 na poluvremenu, ali su se u trećoj četvrtini u ekipi Baskonije probudili Markus Hauard i Kodi Miler-Mekintajer i uz seriju 17-2 osigurali pobedu svojoj ekipi.

Najviše poena na utakmici postigao je Markus Hauard sa 28 poena, a pored njega su za Baskoniju sjajno igrali Met Kostelo sa 19 poena i 5 skokova i Tadas Sedekerskis sa 16 poena i 7 skokova. Sa druge strane, Virtus su u životu tokom prvog poluvremena držali Daniel Heket  i Ife Lundberg sa pojedinačno postignutih 10 poena.

Baskonija ovom pobedom ide u plej-of Evrolige sa osmog mesta i u prvom okršaju gostovaće  prvoplasiranoj ekipi Real Madrida. Virtus, uprkos neverovatnim prvim delom sezone, serijom poraza od početka nove godine završava svoju evropsku sezonu.