17.8 C
Zrenjanin
20.05.2024.
Naslovna stranicaSportABA Liga: Zvezda je u finalu, Partizan mora na treću utakmicu

ABA Liga: Zvezda je u finalu, Partizan mora na treću utakmicu

European Top 44 Airplay chart

ABA Liga nastavljena rutinskom pobedom Crvene zvezde nad Megom, u drugom meču serije polufinala.

Prva deonica nije bila sjajna za goste, jer je Mega uspela da se izbori za pobedu u prvih 10 minuta rezultatom 26:19. Ipak, radovanje domaćih nije dugo trajalo, jer je Zvezda uspela da u potpunosti preuzme utakmicu nad kontrolom, i do kraja uspela da pobedi rezultatom 94:69. Crveno-beli su se ovom pobedom plasirali u finale ABA Lige, a u njemu će igrati protiv pobednika serije Partizan – Budućnost.

Na utakmici su sjajni bili Rokas Gedraitis, sa 20 poena i 4 skoka, a pored njega je odličnu partiju za goste pružao i Fredi Gilespi, sa 16 poena i 6 skokova. Pored njih, Jago dos Santos je ubacio 13 poena i napravio 7 asistencija, a Luka Mitrović je imao 10 poena i 8 skokova.

Za Megu su večeras dobre performanse pružali Bogoljub Marković, sa 13 poena i 7 skokova, i Ilija Milijašević sa 13 poena.

ABA Liga: Partizan u tesnoj završnici izgubio od Budućnosti, sve se rešava u Beogradu.

U vrlo zanimljivoj utakmici, odigranoj u Podgorici, ekipa Budućnosti je uspela da savlada Partizan rezultatom 74:73, i time vratila seriju na nerešen rezultat.

Partizan je uspeo da u prvom poluvremenu iskontroliše situaciju na terenu, uprkos neiskorišćenim greškama domaće ekipe tokom druge deonice. Ono što nisu uspeli da pretvore u poene, vratilo im se kao kazna u trećoj četvrtini, u kojoj je ekipa iz Crne Gore preuzela vođstvo koje je uspela da zadrži do kraja utakmice.

Partizan je krajem poslednje četvrtine pokušao da se vrati, i imao priliku da odnese pobedu u poslednjim sekundama utakmice. Međutim, Aleksa Avramović je napravio nekarakterističan promašaj u prodoru na obruč. Poslednja utakmica ove serije odigraće se u Beogradskoj areni, 10. maja u 19 časova.

Kevin Panter odigrao je odličnu utakmicu, postigavši 17 poena i 4 skoka, ali osim njega i Pi-Džeja Doužera, koji je imao 10 poena i 3 asistencije, ni jedan igrač ekipe Željka Obradovića nije imao dvocifreni učinak.

U Budućnosti je bilo više raspoloženih igrača, pa su Jogi Ferel, Kenan Kamenjaš, Nikola Tanasković i Flečer Megi svi imali 10 ili više poena.