Sport

ABA Liga: Zvezda maksimalno iskoristila domaći teren

ABA Liga se polako pribliažava kraju, jer je Crvena zvezda, predvođena Janisom Sferopulosom, savladala Partizan dva puta u finalnoj seriji, i sada se nalazi na pobedu od titule.

Crveno-beli su u prvoj utakmici imali težak posao, da u prvom poluvremenu nadjačaju goste, pa je rezultat nakon 20 minuta bio 39:39, isključivo zbog povratka domaćih od 9 poena zaostatka. Međutim, Dejan Davidovac je uspeo da u poslednjim sekundama utakmice pretvori sva svoja slobodna bacanja u poene, i time donese pobedu Zvezdi u prvoj utakmici, rezultatom 85:82.

Za Partizan je na ovoj utakmici izuzetan bio Džejms Naneli, sa 27 poena i 6 skokova, ali nije mogao da se „sam“ izbori sa razigranim Jagom dos Santosom, koji je imao 18 poena i 6 asistencija, a uz njega su sjajni bili i Miloš Teodosić i Luka Mitrović sa po 14 poena. Kevin Panter, kapiten Partizana, imao je 13 poena.

Prvo poluvreme u drugoj utakmici bilo gotovo identično, jedino je ovaj put Partizan bio taj koji se vraćao iz rezultatskog minusa, sa 38:38 krajem druge deonice. U drugom delu utakmice, Crvena zvezda je uspela da se rezultatski udalji od Partizana, i to održi velikim delom treće četvrtine, ali je Džejlin Smit, sjajnim pogotkom za tri poena, uspeo da vrati svoju ekipu u život, i dovede utakmicu na rezultat 61:57 za domaće.

Uprkos povratku u igru, ekipa Željka Obradovića je posustala, i tokom cele poslednje deonice dozvolila Crvenoj zvezdi da kontroliše rezulat, do tolike mere da su u jednom trenutku imali više od 10 poena razlike u svoju korist. Gosti su napravili malu seriju, ali dovoljnu samo da spuste razliku na 80:73.

Sa oscilacijama u igri nastavlja Nemanja Nedović, koji od 21 osvojenog poena, nije uspeo da postigne nijedan koš u drugom poluvremenu. Kranja presudna tačka ove utakmice bila je snažnija energija domaćih igrača, jer su za goste loše partije pružali Kevin Panter, Frenk Kaminski i Džejms Naneli, ne uspevši da postignu više od 10 poena, uprkos brojnim pokušajima.

Sledeća utakmica igra se 19. maja u 20:30 časova, na Partizanovom terenu, gde će crno-beli pokušati da se vrate u seriju.