Naslovna stranicaSportEvroliga: Panatinaikos - Makabi (87:91)

Evroliga: Panatinaikos – Makabi (87:91)

European Top 44 Airplay chart

Izraelski Makabi je nakon velikog preokreta u poslednjoj četvrtini pobedio Panatinaikos, jednog od favorita za osvajanje Evrolige u prvoj utakmici plej-ofa.

Prva četvrtina prikazala je odličnu igru u napadu kod obe ekipe, pa je rezultat pri kraju prve deonice bio 26:25 u korist Makabija. Od početka druge pa sve do sredine poslednje četvrtine, Panatinaikos je u potpunosti kontrolisao utakmicu, da bi Bonzi Kolson i Lorenco Braun napravili sjajan preokret od samog početka poslednje deonice.

Utakmica je pri kraju bila izuzetno tesna, ali je Kostas Slukas, nakon sjajne igre sa 12 poena i 13 asistencija, izgubio loptu u ključnom posedu pri rezulatu 87:89 za gostujući tim. Makabi je posle fatalne greške Grka postigao još dva poena i time zatvorio utakmicu.

Najviše poena na utakmici je postigao Matijas Lesor (22 poena), a slede ga Bonzi Kolson i Lorenco Braun sa 18 odnosno 16 poena. Kendrik Nan, jedan od najboljih ofanzivnih igrača Evrope, nije se pokazao sa 8 osvojenih poena i 4 lične greške.

Iako su napravili brejk, igrači Makabija ulaze u ostatak serije znatno oslabljeni, jer se na ovoj utakmici povredio njihov najbolji igrač Vejd Boldvin.

Utakmica Panatinaikos – Makabi završena je pobedom Izraelaca, rezultatom 87:91.