Sport

Evroliga: Real i Panatinaikos su finalisti!

Evroliga se sada svodi na samo dva tima, jer su Real Madrid i Panatinaikos uspeli da savladaju svoje protivnike u F4 fazi.

Ekipa Panatinaikosa je u prvoj utakmici večeri bez većih problema savladala Fenerbahče rezultatom 73:57. Grčki tim je imao nekoliko problema tokom druge četvrtine, ali to nije bilo dovoljno igračima predvođenim Sarašom Jasikevičiusom da savladaju favorizovani Panatinaikos.

Matijas Lesor, nekadašnji igrač Partizana, pružao je jednu od najboljih partija cele sezone, sa ubačenih 17 poena i 10 skokova. Pored njega je za „zelene“ dobro igrao i Kendrik Nan, sa 14 poena. Za Fener je jedini raspoložen bio Najdžel Hejs-Dejvis sa 14 poena i 4 skoka.

Fenerbahče ovim porazon ispada iz trke za titulu, ali će imati priliku da osvoje treće mesto u utakmici protiv Olimpijakosa. Panatinaikosu, sa druge strane, je ovo prvo finale u najelitnijem evropskom takmičenju još od 2011. godine, a u borbi za trofej boriće se protiv Real Madrida.

Evroliga: Real Madrid je drugi finalista, Olimpijakosov povratak u meč nedovoljan za preokret

Košarkaši Real Madrida su drugom polufinalnom meču savladali Olimpijakos, nakon izvrsno odigranog prvog poluvremena, posle kojeg grčka ekipa nije mogla da uzvrati jednako jak udarac.

Ekipi iz Madrida ovo neće biti samo prilika da odbrani titulu šampiona Evrope, već i treće uzastopno finale Evrolige. Olimpijakos, na drugu ruku, po treći put ne uspeva da se dokopa trofeja, računajući da im je ovo treći uzastopni nastup na Fajnal-Foru.

Uprkos sjajnim učincima Aleka Pitersa, Šekila Mekisika i Vilijamsa-Gosa, činjenica da je Real uspeo prvo poluvreme da dobije sa rezultatskim plusom od 19 razlike je bio preveliki zadatak za grčku ekipu. Za Real je sjajan bio Džanan Musa sa 20 poena, a pored njega su na visini zadatka bili i Mario Hezonja, Geršon Jabusele i Vensan Poarije.