Top 5 BT zvučnika ispod 100 evra
U moru bluetooth zvučnika, za vas biramo 5 najboljih dostupnih na našem tržištu, sa navedenim cenama u trenutku pisanja teksta
Dosta vam je saplitanja o kablove, želite da svoju muziku ponesete sa sobom na vikendicu, planinu ili more – bluetooth zvučnici su odličan izbor. Ali, od izbora imamo ne stotinu, nego hiljadu i hiljadu ovih zvučnika. Ipak, suzićemo izbor na 5 koje u našoj državi možete da kupite za ispod 100 evra, i pri tom ćemo paziti na kriterijume kao što su prenosivost, trajanje baterije, dostupnost i kvalitet zvuka.
Ako želite BT zvučnik koji možete da ponesete u džepu jakne, torbici ili da ne zauzima mnogo mesta u rancu, Anker Soundcore 2 je odličan izbor. U 2019. godini bio je proglašen za najprodavaniji BT zvučnik na Amazonu sa neverovatno niskom cenom od samo 20-ak dolara, što je daleko ispod standarda i kvaliteta zvuka koji pruža. Njegove najjače strane su to što ima ugrađenu bateriju koja traje do 15 sati sa umerenom jačinom zvuka i veoma je lak za transport.
Što se samog kvaliteta zvuka tiče, iako poseduje dva zvučnika u sebi ukupne snage 12W, neki kažu da ima malo problema sa niskim basovima i nije previše jak, što je ipak stvar subjektivnog osećaja, kao što možete da vidite i čujete u linku na naslovu. Takođe nema ugrađene postavke zvuka (classic, rock, voice, rap itd), ali zato poseduje IPX7 standard, što znači da i po kišnom danu može da vas služi bez problema, a ako i upadne u slanu morsku ili hladnu rečnu vodu, neće mu se ništa desiti. Poseduje i 3.5mm džek za slušalice. Na žalost, u trenutku pisanja ovog teksta, isti je nestao iz ponude lokalnih distributera, i možete ga naći samo preko oglasa po ceni oko 9.000 dinara. Dolazi u crnoj, plavoj i crvenoj boji, mada postoje i novije varijante sa dodatnim kozmetičkim rešenjima.
Definitivno najmanji zvučnik na ovom spisku, JBL Clip 3 bukvalno možete da okačite o gajku pantalona, kopču na rancu, ili (iz kojeg god razloga) o uho ako tako želite :) . Ceo zvučnik težak je 220g, prečnika 10cm i 4cm debljine, i kako da se čovek ne zapita – pa kakav je to zvučnik koji može da stane u džep? JBL zvučnik dragi moji, koji je džepni zmaj od 3W. Ok, jačina zvuka definitivno nije njegova prednost, ali zato ima nešto što veći takmaci sa liste nemaju – uklanja pozadinsku buku i eho prilikom konferencijskog razgovora, što znači da ima i ugrađen mikrofon i funkciju obavljanja poziva. Dakle, ono kačenje o uho ne mora biti samo šala ;)
Za tri sata punjenja, proizvođač obećava 10 sati slušanja, vodootporan je i čak pluta, ima microUSB i 3.5mm ulaze, i dolazi u 13 različitih boja, od kojih ćete kod nas pronaći uglavnom klasičnu crnu i eventualnu belu.
Sa potpune prenosivosti prelazimo na vrstu BT zvučnika koja može da se nosi na kampovanje, ali mnogo češće se viđa ispod televizora. Ova zvučna štangla oštrog zvuka odličan je izbor ako imate televizor sa lošim i slabim ugrađenim zvučnicima. Zvučnik možete kontrolisati daljincem, spojiti kablom sa televizorom, okačiti na zid ako želite ili morate što sa njegovih 1.4kg težine neće biti nikakav problem, a ukupna snaga dva zvučnika daje 40W audio moći čime je ovaj zvučnik najjači na spisku.
Odlično će vizuelno pasovati vašem flat TV-u od 32 do 43 inča dijagonale, a ako ga spojite sa optičkim kablom, proizvođač obećava da nema šanse da dođe do kvarenja ili kašnjenja zvuka od izvora do zvučnika, tako da teoretski – zvučnik može da se nalazi i na drugom kraju kuće. Ako vam prenosivost nije bitna stavka – sve ovo čak i u našoj zemlji dolazi u razumnom cenovnom rangu između 6500-8500 dinara i sa dve godine garancije.
Dok su ostali zvučnici na ovoj listi samo to – zvučnici, Accolade Sound SoloOne/Drum zvučnici mogu se slobodno nazvati “modnim detaljem” u vašoj kući. Njihov dizajn koji podseća na stil 70-ih godina prošlog veka stvarno može da vas natera da kupite odmah dva komada, i pokušate da ih prikačite na gramofon ili mini liniju. Na prvi pogled u samo jednom zvučniku SoloOne modela sakriven je 2.0 sistem sa 5W+5W jačine dok brat Drum ima 2.1 sistem sa ukupno 20W snage. Na žalost, nisu baš predviđeni da vam sviraju u nekoj brvnari ili ispod suncobrana na plaži, jer nisu otporni na vodu i prašinu, SoloOne model ima pomalo anemičnu bateriju koja će izdržati 3 sata rada u normalnim uslovima a Drum varijanta napaja se preko kabla. Ipak, SoloOne se puni preko običnog adaptera, pa se može reći da mu mala izdržljivost u radu nije veliki minus.
SoloOne će vas koštati oko 7000, dok Drum model košta nešto više.
Ok, sada kada smo prošli kroz 4 BT zvučnika koji svaki ima neke svoje specifične prednosti, da li imamo da vam preporučimo i neki koji ima od svega po malo, ne košta puno, izgleda lepo, a valja? Ima – JBL Go 2. Minimalistički dizajn nekoga će možda podsetiti na doba prenosnih mini radio aparata (nekada smo ih zvali tranzistori) ali u ovoj maloj kutiji sve je moderno. Mono zvučnik od 3W i prečnika 40mm sasvim ispunjava očekivanja, čak daje i kvalitetniji zvuk od svog Clip 3 rođaka, baterija se puni oko dva ipo sata, a traje oko pet. Tu je i spikerfon ako želite da ga koristite kao takvog.
Još jedan mali zmaj na spisku koji, kako kaže proizvođač, može da pravi buku do čak 80db jačine, a koji možete bez problema da operete pod mlazom vode iz česme, jer je vodootporan i ako je verovati specifikacijama može da izdrži i do pola sata na dubini od jednog metra. Lakši od dve obične table čokolade, manji od prosečnog telefona, može da se ugura u džep ali je mnogo praktičniji za transport u torbici ili rancu.
Sve ovo zaokruženo je najnižom cenom na ovoj listi koja se kreće u rasponu od 4000-5000 dinara.
Nadamo se da vam je naša lista Top 5 BT zvučnika ispod 100 eura pomogla da odaberete pravi BT zvučnik za vas, a ako želite da se ponovite novim mobilnim telefonom, pročitajte i SIM Free mobilni telefoni u gornjoj srednjoj klasi.