Sport

ABA Liga: Partizan je drugi finalista

ABA Liga je dobila i drugog finalistu, nakon što je Partizan posle sjajno odigranog drugog poluvremena savladao crnogorsku Budućnost rezultatom 100:84.

Prva polovina nije bila sjajna za domaću ekipu, jer su primili čak 54 poena od gostiju u prvih 20 minuta igre. Budućnost je održavala prednost, ali je ključan faktor utakmice bilo isključenje Jogija Ferela, najraspoloženijeg igrača Budućnosti na utakmici. Prvo je napravio nesportski faul nad Aleksom Avramovićem pri šutu, da bi zatim nakon burne reakcije posle sviranog faula nad Kevinom Panterom dobio i tehničku grešku, što je značilo da mora da bude isključen iz igre.

Igra u trećoj četvrtini je bila nastavljena nakon par minuta pauze, a od tog trenutka pa do kraja utakmice je ekipa Željka Obradovića u potpunosti iskontrolisala utakmicu, i privela je kraju rezultatskim plusom od 16 razlike.

Partizan se ovom pobedom plasirao u finale ABA Lige, gde će u prvoj utakmici serije gostovati Crvenoj zvezdi u hali „Aleksandar Nikolić“.

Aleksa Avramović se „iskupio“ za promašeni zicer za pobedu u drugoj utakmici, ubacivši 20 poena, a Džejms Naneli i Kevin Panter su imali po 19 poena. Džejlin Smit je zbog sjajnog šuta (4/5 za tri poena) uspeo da ubaci 12 poena.

Za Budućnost je do isključenja bio sjajan Jogi Ferel sa 18 poena, dok su pored njega odlične partije pružali Joan Makundu sa 15 poena i Kenan Kamenjaš sa 14 poena i 8 skokova.