Sport

Fudbal: Srbija – Švedska: 3:0, pred EURO

Srbija je juče u prijateljskoj utakmici savladala reprezentaciju Švedske rezultatom 3:0.

Šveđani su utakmicu otvorili velikim posedom lopte, ali je u 18. minutu Sergej Milinković-Savić ugurao loptu u gol nakon sjajnog centaršuta Andrije Živkovića.

Tokom drugog poluvremena, situacija na terenu je bila slična. Domaći su držali loptu u posedu i stvarali šanse, ali su naši reprezentativci uspeli da iskoriste neefikasnost švedskih napadača kada je Aleksandar Mitrović primio izvanredno dodatu loptu od Filipa Mladenovića, i postigao gol u 60. minutu.

Švedska nije uspela da se vrati u igru nakon drugog gola, a so na ranu dodao im je Dušan Tadić, koji je postigao treći gol za Srbiju u 70. minutu.

Srbija ovom pobedom završava mini-turneju prijateljskih utakmica, ostavlja solidan utisak na dve utakmice, a prvu utakmicu na Evropskom prventsvu igraće protiv Engleske, 16. juna.