Naslovna stranicaSportEvroliga: Real Madrid je prvi učesnik, Fener na korak od F4, Barselona...

Evroliga: Real Madrid je prvi učesnik, Fener na korak od F4, Barselona poražena

European Top 44 Airplay chart

Madridska ekipa se plasirala se u završnu fazu Evrolige, Fenerbahče je na korak do Fajnal Fora, a Barselona doživela težak poraz.

Kao što smo predvideli pre nekoliko dana, Real je uspeo uz malo veće napore da nadjača ekipu iz Vitorije na gostujućem terenu, i sada čeka pobednika serije Barselona – Olimpijakos. Zanimljiva činjenica je da će ovo Realu biti treći uzastopni put da ide na Fajnal-For, a ove godine će titulu braniti u Berlinu.

Baskonija, na drugu ruku, svoju evropsku sezonu završava ovim porazom, ali Ekipa Duška Ivanovića definitvno može biti zadovoljna učinkom ove sezone. Ukoliko bi se gledalo ko je najviše doprineo njihovom uspehu, to bi vrlo verovatno bili skauti koji su u Čimi Monekeu i Kodiju Mileru-Mekintajeru videli nešto što ostali nisu.

Utakmicu su sjajno odigrali Markus Hauard sa 29 poena, Geršon Jabusele sa 23 poena i 7 skokova i Kodi Miler-Mekintajer sa 17 poena i 11 asistencija. Pored njih, istakli su se i Nikos Rogavopulos sa 18 poena i 4 skoka, i Vanja Marinković, nekadašnji kapiten Partizana, sa 17 poena.

Evroliga se pribilžava Fajnal Foru: Košarkaši Fenerbahčea savladali su ekipu Monaka u trećoj utakmici serije rezultatom 89:78, i sada se nalazi na jednu pobedu od Fajnal-Fora.

Utakmica je započela sjajnim tempom, pa je rezultat na kraju prve četvrtine bio 21:19 za goste. Međutim, ispostavilo se da je to bila jedina deonica koju je Monako uspeo da dobije, jer je ekipa Saraša Jasikevičiusa čvrsto držala igru pod kontrolom u drugoj i trećoj deonici.

Poslednja četvrtina meča predstavila je pokušaj Monaka da se vrati, ali je tri minuta pred kraj, nakon vrlo haotičnog perioda igre, turski reprezentativac Tarik Biberović pogodio šut za tri poena pri rezultatu 83:78, i time obezbedio nedostižan rezultatski minus za goste. Ukoliko Fener pobedi i sledeću utakmicu, u F4 fazi čekaće pobednika serije Makabi – Panatinaikos.

Sjajnu partiju za Monako pružao je Alfa Dijalo sa 23 poena i 7 skokova, ali nije mogao sam da igra protiv razigranih igrača žuto-plavih. Tarik Biberović, Nik Kalates i Marko Gudurić su svi postigli preko 10 poena, a Kalates i Gudurić su imali ukupno 11 asistencija. Majk Džejms postigao je „samo“ 11 poena, i njegova igra u narednoj utakmici predstavljaće ključan faktor za Monakovo preživljavanje.

Košarkaši Barselone doživeli su ubedljivo najteži poraz u sezoni, nakon što su izgubili od furioznog Olimpijakosa rezulatom 92:58.

Bilo je vrlo očigledno da je ekipa iz Pireja došla da se iskupi nakon prethodne utakmice koju su izgubili zbog minimalnog faula Filipa Petruševa u poslednjoj sekundi produžetka. U prvoj četvrtini su Katalonci bili ti koji su zadali prvi udarac, ali definitivno nisu bili spremni na apsolutno „batinanje“ od strane igrača Georgiosa Barcokasa.

Crveno-beli su se punih 30 minuta poigravali sa Špancima, i odneli ubedljivu pobedu od čak 34 poena razlike. Sve se rešava 8. maja, kad će se u Barseloni odigrati odlučujući meč za prolazak dalje.

Za Olimpijakos su svi bili vrlo raspoloženi, pa je čak 5 igrača postiglo više od 10 poena, a najistaknutiji su bili Šekil Mekisik sa 21 poenom i 6 skokova i Mustafa Fal sa 12 poena i 5 skokova. Filip Petrušev postigao je 10 poena i 5 skokova, a Nikola Milutinov 8 poena i impresivnih 11 skokova.

Za Barsu se može reći da su svi sem Džabarija Parkera i Jana Veselog danas ustali na pogrešnu nogu. Parker je bio jedini igrač Blaugrane sa dvocifrenim brojem poena, a Veseli je imao 9 poena i 3 skoka.

Sa ovakvom igrom, uprkos činjenici da Barsu niko nije pobedio na njihovom terenu kada je u pitanju odličujuća utakmica, Olimpijakos ima čemu da se nada u poslednjem okršaju sa Kataloncima. Ukoliko pobede, ići će na Real Madrid, koji se juče plasirao na F4 trećom pobedom nad Baskonijom.